A Budakeszi Tájház immár ötödször vesz részt a Múzeumok Éjszakája programsorozatban!
Idén is különleges programokkal várunk minden kedves érdeklődőt!
A képre kattintva letöltheti az esemény plakátját!
 A képre kattintva letöltheti a plakátot, és az eseményt a facebookon is megtalálja!
Programok: 16.00-tól
MIRTUSZ ÉS LILIOM – időszakos kiállítás
A “Mirtusz és liliom” című időszakos kiállításon megtekinthetők a gyűjtemény legszebb viaszból és selyemből készült koszorúi, melyeket az 1930-as években viseltek a budakeszi lányok elsőáldozáskor, bérmálkozáskor, Mária lánnyá avatást követően és mennyegzőjük alkalamával. Korabeli fényképek által megismerhetővé vállik a régi sváb viselet, a látógatók szebbnél szebb viaszvirág koszorút és pártát csodálhatnak meg. Kreatív bemutató keretében, kicsik és nagyok sajátíthatják el a viaszvirág készítésének fortélyait.
19.00-20.00
BUDAKESZI HELYTÖRTÉNETI TANULMÁNYOK – könyvbemutató
Új kiadványsorozattal jelentkezik a Budakeszi Helytörténeti Egyesület, Budakeszi Helytörténeti Tanulmányokcímmel, melyben helytörténettel, helyi kultúrával foglalkozó, tudományos igénnyel, de ismeretterjesztő céllal megírt tanulmányok látnak napvilágot. A sorozat első három darabja:
Gellér Dávid: Budakeszi a német betelepítés korában
Bednárik János: Advendtől Nagyböjtig. Jeles napok Budakeszin a 19-20. században
Somlai Péter: Budakeszi társadalma a 20. század első felében. Népesedés, nyelvhasználat, életmód.
A köteteket bemutatják:
Dr. Tóth Ágnes CSc és Dr. Eiler Ferenc PhD, az MTA TK Kisebbségkutató Intézet főmunkatársai.
20.00-23.45
ÉREZD MAGAD OTTHON BUDAKESZIN!
Fergeteges kavalkád, gasztronómiai bemutatók, hagyományos sváb vendéglátás, fröccs, zene, tánc tradicionális diszletek között. Belépés a helyszínen vásárolható kóstoló jeggyel.A program megvalósulását az Emberi Erőforrások Minisztériuma és Nemzeti Együttműködési Alap támogatja.
Harmonikán közreműködik: Nagy Attila
Múzeumok Éjszakája Budakeszin

Vélemény, hozzászólás

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.